قابلیت بازپخش نمودار (Bar Replay) و امکانات جدید چارتیکس

قابلیت بازپخش نمودار (Bar Replay) و امکانات جدید چارتیکس

بروزرسانی جدید چارتیکس: معرفی امکانات و تغییرات جدید

در این مطلب از بلاگ چارتیکس نگاهی به امکانات و قابلیت‌های جدید و همچنین تغییراتی که در این نسخه بوجود آمده‌اند خواهیم داشت. با ما همراه باشید…

قابلیت بازپخش نمودار (Bar Replay)

قابلیت Bar Replay یا همان بازپخش نمودار به شما این امکان را خواهد داد تا کندل‌ها را در تایم فریم‌های مختلف از همان جایی که مدنظر دارید مجددا بارگزاری کرده و یکی یکی به سمت زمان حال حرکت دهید. به عنوان مثال می‌توانید از 3 هفته قبل شروع کرده و با سرعت‌های مختلف کندل‌ها را به سوی زمان حال بارگزاری کنید. 

کاربرد اصلی این ابزار برای بک تست گرفتن از استراتژی معاملاتی شماست و باعث می‌شود تا شما گذشته بازار را مانند حالت لایو بازار ببینید و بدون پیش داوری از آینده بازار روش معاملاتی‌تان را تست کنید. در حین استفاده از این قابلیت می‌توانید بین تایم فریم‌های مختلف جابجا شده و تحلیل‌های مولتی تایم انجام دهید. 

قابلیت‌ها و تغییرات جدید بخش دیده‌بان

امکان افزودن دیده‌بان جدید و حذف آنها

اکنون می‌توانید تا 5 دیده‌بان مجزا روی حساب کاربری خود داشته باشید و هر کدام را به دلخواه خود نام گذاری کنید تا به شکل بهتری متوجه نمادهای موجود در هر کدام شوید. همچنین اگر به دیده‌بانی نیاز ندارید می‌توانید به راحتی آن را حذف کنید. 

مرتب سازی نمادها بر اساس پرچم‌

در نسخه‌های قبلی چارتیکس امکان استفاده از پرچم‌ها (Flags) اضافه شده بود. اکنون می‌توانید نمادها را بر اساس رنگ پرچم‌هایی که برای هر کدام مشخص کرده‌اید دسته بندی کنید. 

اضافه شدن ستون‌های تغییرات قیمتی و حجم معاملات

اکنون از طریق دیده‌بان می‌توانید به حجم معاملات و تغییرات قیمت (نسبت به کلوز روز گذشته) نیز دسترسی داشته باشید. کافیست تا از طریق منوی “سه نقطه” که به تازگی به قسمت بالای دیده‌بان اضافه شده است، تیک مربوط به موارد دلخواه خود را فعال نمایید.

و اما نهایتا در قسمت دیده‌بان دو تغییر دیگر نیز وجود دارد که شامل اضافه شدن دکمه “افزودن نماد” و دکمه “سه نقطه” می‌باشد. کاربرد دکمه افزودن نماد که مشخص بوده و صرفا جهت نمایش بهتر و واضح‌تر به این قسمت منتقل شده است. 

دکمه “سه نقطه” نیز گزینه‌هایی مانند حذف، تغییر نام، پاکسازی آیتم‌های موجود در دیده‌بان و همچنین گزینه‌هایی به منظور شخصی سازی دیده‌بان شامل می‌شود.

تغییرات جدید و حل مشکلات قبلی

اما در نهایت نگاهی به لیستی از تغییرات جدید و اشکالات برطرف شده خواهیم داشت. 

  • بهینه سازی نوار بالای نمودار و جابجایی برخی دکمه‌ها
  • جابجایی گزینه افزودن نماد در دیده‌بان

  • جابجایی گزینه بزرگنمایی نمودار 

  • تغییر نمایش نماد فعال جهت خوانایی بهتر

  • رفع مشکل صفحه ورود سایت
  • رفع مشکل عدم تغییر نماد در اولین ورود به سایت پس از ثبت نام
  • رفع مشکل نمایش نوار پایین نمودار در برخی از نمایشگرهای کوچک

منتظر قابلیت‌های و امکانات بیشتر در چارتیکس باشید…

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید