نگاهی به تغییرات و قابلیت‌های جدید پلتفرم تریدینگ ویو در چارتیکس

نگاهی به تغییرات و قابلیت‌های جدید پلتفرم تریدینگ ویو در چارتیکس

نسخه جدید ابزار TACL تریدینگ ویو که مدتی قبل در فاز بتا ارائه شد دارای تغییرات و قابلیت‌های جدیدی است. اکنون این نسخه به وضعیت پایدار رسیده و بروزرسانی آن روی چارتیکس نیز اعمال شده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تغییرات و قابلیت‌های جدید این نسخه از ابزار TACL تریدینگ ویو. با چارتیکس همراه باشید…

بازگشت دوباره Object Tree

یکی از قابلیت‌هایی که توسط بعضی از کاربران جهت انجام تحلیل‌های تمیزتر و بدون شلوغی روی نمودار استفاده می‌شود، Object Tree می‌باشد. این قابلیت به شما این امکان را خواهد داد تا هر آبجکتی که روی نمودار دارید را به صورت موقت مخفی کرده تا از شلوغ شدن بیش از حد نمودار جلوگیری کنید. این آبجکت‌ها می‌توانند هر چیزی باشند. مثل خطوط افقی، خطوط روند، متون، علامتگذاری‌ها، اندیکاتورها و هر چیز دیگری.

چند ماه قبل به دلایل نامشخصی تریدینگ ویو قابلیت Object Tree را از ابزار TACL حذف کرد. اما در نسخه جدید شاهد بازگشت مجدد آن هستیم و دوباره می‌توانید ابزارها را موقتا مخفی کرده و دوباره نمایش دهید.

اضافه شدن دو اندیکاتور جدید

در این نسخه اندیکاتورهایی نظیر Volume Profile Visible Range و Guppy Multiple Moving Average اضافه شده‌اند.

اندیکاتور Volume Profile به شما این امکان را می‌دهد تا سطوح حمایت و مقاومت مهم از لحاظ قیمت-حجم را در بازار پیدا کنید. البته استفاده از این اندیکاتور و تحلیل خروجی آن نیاز به مطالعه بیشتری دارد که در سطح اینترنت می‌توانید مقالات مفیدی را در رابطه با آن پیدا کنید.

اندیکاتور Guppy Multiple Moving Average نیز به شما این امکان را خواهد داد که 12 میانگین متحرک نمایی (EMA) را به صورت یکباره روی نمودار خود قرار دهید تا نیازی به اضافه کردن تک به تک آنها روی نمودار نباشد. این اندیکاتور از دو دسته شش‌تایی میانگین‌های متحرک کوتاه مدت (Trader) و بلند مدت (Inevsetor) با قابلیت شخصی سازی دوره‌های آنها (Period) بهره می‌برد.

کاربرد این اندیکاتور نیز دقیقا مانند همان کاربردهای میانگین‌های متحرک است و برای تشخیص روند، تشخیص تغییر روند، شکست‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اندیکاتور MACD با ظاهری جدید

اندیکاتور محبوب مکدی نیز دارای تغییراتی شده است. همانطور که احتمالا می‌دانید، تغییر در میله‌های هیستوگرام مکدی می‌تواند یکی از نشانه‌های برگشت روند قیمت باشد. تشخیص این مورد در زمانی که تمامی میله‌ها همرنگ هستند و تغییرات اندازه میله‌ها نیز خیلی زیاد نیست مشکل است. به همین دلیل با تغییر استایل گرافیکی مکدی در نسخه جدید، تشخیص این مورد در مکدی ساده‌تر می‌شود.

به عنوان مثال اگر هیستوگرام بالای خط مرکزی مکدی (Center Line) باشد، میله‌های هیستوگرام سبز هستند. حالا اگر یکی از میله‌ها کوتاه‌تر از میله قبلی خود شود، به صورت سبز کم رنگ نمایش داده خواهد شد.

در حالت معکوس، زمانی که هیستوگرام زیر خط مرکزی باشد میله‌ها به رنگ قرمز بوده اگر یک میله از میله قبلی کوتاه‌تر شود، به صورت قرمز کم رنگ نمایش داده می‌شود.

اندیکاتور مکدی

تشخیص سقف و کف در یک نگاه

اشتباه نکنید؛ منظور ما این نیست که در نسخه جدید تریدینگ ویو بتوانید با یک نگاه سقف و کف بازار را تشخیص داده و سپس وارد معامله شوید! در واقع این هم یکی از قابلیت‌های جدیدی است که به شما این امکان را خواهد داد تا سقف و کف محدوده‌ای از نمودار را که در حال حاضر مقابل چشمان‌تان قرار دارد به راحتی مشاهده کنید. بنابراین اگر میزان بزرگنمایی نمودار را تغییر داده و یا به سمت گذشته آن حرکت کنید، متوجه تغییر سقف و کف خواهید شد.

برای فعال سازی این قابلیت کافیست مراحل زیر را طی کنید.

تشخیص میانگین نمودار

بعضی افراد ممکن است بخواهند تا محدوده میانگین نمودار را مشاهده کنند. در این حالت تریدینگ ویو محدوده فعلی نمودار که مقابل چشمان شماست را در نظر گرفته، عدد کلوز تمامی کندل‌ها را محاسبه می‌کند و سپس از آنها میانگین خواهد گرفت و به صورت یک خط روی نمودار نمایش می‌دهد.

برای فعال سازی این قابلیت کافیست دو گزینه اشاره شده در ویدئو را فعال کنید.

تایم فریم‌های بیشتر

و اما نهایتا به آخرین بخش این بروزرسانی رسیدیم. در این بخش نیز تایم فریم‌های 3 دقیقه، 10 دقیقه، 45 دقیقه، 2 ساعته و 3 ساعته را به چارتیکس اضافه کردیم.

منتظر قابلیت‌های بیشتر و جدیدتر در چارتیکس باشید…

دیدگاه‌ها ۴
ارسال دیدگاه جدید