بروزرسانی جدید چارتیکس: هر تایم فریمی به انتخاب شما…

بروزرسانی جدید چارتیکس: هر تایم فریمی به انتخاب شما…

تایم فریم‌ها جزو مهمترین ارکان تحلیل تکنیکال هستند و انتخاب صحیح انها تاثیر مستقیمی بر تحلیل‌های شما خواهند داشت. همچنین اگر جزو افرادی باشید که تحلیل‌های خود را به صورت چند تایم فریمی (Multi-Time Analysis) انجام می‌دهند بیشتر به اهمیت این موضوع پی برده‌اید که هر چقدر دست‌تان در انتخاب تایم فریم‌ها بازتر باشد، آزادی عمل بیشتری خواهید داشت تا از زوایای زمانی مختلفی به بازار نگاه کنید. 

معمولا در تمامی نرم افزارها و پلتفرم‌های تحلیل تکنیکال صرفا امکان استفاده از چند تایم فریم متداول وجود دارد. تایم فریم‌هایی مانند 1 دقیقه، 5 دقیقه، 15 دقیقه، 30 دقیقه، 1 ساعته، 4 ساعته، روزانه، هفتگی و ماهانه در تمامی پلتفرم‌ها ارائه می‌شوند. البته بعضی از آنها ممکن است تعداد محدودی تایم فریم دیگر نیز علاوه بر موارد بالا در اختیار شما قرار دهند. 

اما اکنون در بروزرسانی جدید چارتیکس شما می‌توانید از هر تایم فریمی که نیاز داشته باشید استفاده کنید! در واقع هیچ محدودیتی نخواهید داشت. می‌توانید از تایم فریم 9 دقیقه، 17 دقیقه، 38 دقیقه، 5 ساعته، 14 ساعته، 25 روزه، 68 روزه، 3 هفته یا 4 ماهه و 1 ساله و در یک کلام هر تایم فریمی که دلتان بخواهد استفاده کنید. این قابلیت آزادی عمل بسیاری به شما خواهد داد. 

البته فکر نکنید که برای انجام این کار نیازی به طی کردن مراحل سخت و پیچیده (شبیه Offline Charts در متاتریدر) خواهید داشت. خیر؛ به هیچ عنوان! در واقع با چند کلیک می‌توانید تایم فریم‌های مدنظرتان را مشاهده کنید. 

برای اضافه کردن تایم فریم‌های دلخواه به لیست تایم فریم‌های چارتیکس، کافیست فلش کوچک کنار لیست تایم فریم‌ها را کلیک کنید و به انتهای لیست بروید. در اینجا باید مشخص کنید که تایم فریم شما جزو کدام دسته است. دقیقه‌ای، ساعتی، روزانه، هفتگی و یا ماهیانه. 

به عنوان مثال اگر می‌خواهید تایم فریم 27 دقیقه را به لیست اضافه کنید، باید گزینه وسط را روی Minute قرار داده و عدد 27 را در سمت چپ وارد کنید. نهایتا دکمه Add (افزودن) را کلیک کنید تا تایم فریم مدنظر شما به لیست اضافه شود.

ویدئوی آموزشی اضافه کردن تایم فریم‌های دلخواه به چارتیکس را در ادامه مشاهده نمایید.

برای اضافه کردن تایم فریم‌های جدید در نسخه موبایلی چارتیکس نیز مراحل تقریبا به همین صورت خواهد بود. کافیست لیست تایم فریم‌ها را باز کرده و به انتهای آن بروید. اکنون گزینه Add Custom Interval را انتخاب کنید. 

در صفحه باز شده در بخش Type باید نوع تایم فریم را انتخاب کرده و در بخش Interval نیز عدد دلخواه را وارد نمایید. نهایتا با کلیک روی دکمه Add تایم فریم مدنظر به لیست اضافه خواهد شد و می‌توانید از آن استفاده کنید. 

منتظر قابلیت‌های بیشتر در چارتیکس باشید…

دیدگاه‌ها ۴
ارسال دیدگاه جدید